Правила та обов’язки батьків, діти яких відвідують дошкільний заклад:

02.Січ.2019
Правила та обов’язки батьків, діти яких відвідують дошкільний заклад:

– Поважати людську гідність і професійну честь працівників дошкільного навчального закладу. Виявляти до них повагу в присутності дитини.

– Неприпустимо розмовляти в дошкільному навчальному закладі ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким – батьками, дітьми, працівниками.

– Поважати гідність своєї дитини та інших дітей.

– Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників дошкільного навчального закладу щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров я дитини та її гігієни.

– Своєчасно приводити дитину до дошкільного навчального закладу. Про можливе запізнення попереджати завчасно.

– Про відсутність дитини через хворобу або сімейні обставини та прихід її після відсутності обов’язково попередити заздалегідь. Адже завідувач дошкільного навчального закладу затверджує меню та кількість дітей на харчування за даними попереднього дня.

– Про відсутність дитини через інфекційне захворювання терміново повідомити в дошкільний навчальний заклад з метою термінової обробки групового приміщення та запобігання захворювання інших дітей.

– У шафі дитини мають бути гребінець та носова хустинка, а на верхньому одязі – петелька. Також у дитини раннього або молодшого дошкільного віку має бути змінне взуття та одяг, у дитини старшого дошкільного віку – за потреби.

– Дитині заборонено приносити до дошкільного навчального закладу дрібні іграшки, монети, насіння рослин, гострі предмети та пігулки. Тому слід щодня перевіряти кишені дитини.

– З метою збереження життя і здоров я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією дошкільного навчального закладу та приходити з будь якими домашніми тваринами.

– Приводити дитину до дошкільного навчального закладу в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру її ноги та санітарно – гігієнічним вимогам. З метою запобігання травматизму заборонено одягати дитині шльопанці, незручне взуття.

– Приводити до дошкільного навчального закладу здорову дитину. Слід повідомляти вихователям про стан здоров я дитини вдома, про будь – які падіння та ушкодження, а також скарги дитини на погане самопочуття.

– Батьки або особи, які їх за дорученням приводять дитину до дошкільного навчального закладу, мають передати дитину вихователеві або працівникові, який приймає дітей у цей час.

– Неприпустимо відправляти дитину до дошкільного навчального закладу саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, яка за їх дорученням прийшла за дитиною.

– Неприпустимо залишати дитину саму в приймальній кімнаті групового приміщення. Якщо запізнилися на ранкову гімнастику, слід дочекатися, коли діти вашої вікової групи повернуться, та передати дитину вихователеві.

– Слід заздалегідь проінформувати вихователя про осіб, яким батьки поручають приводити дитину до дошкільного навчального закладу та забирати її з нього. За потреби таке доручення оформлюють письмово.

– Вихователь не має права віддавати дитину неповнолітнім дітям та батькам у нетверезому стані. Лише за наявності письмової заяви батьків можна віддавати дитину іншим членам родини.

– Вихователь та медична сестра оглядають дитину з метою своєчасного виявлення ознак захворювання (сипу, розчісувань, запалення очей тощо), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча тощо), тілесних ушкоджень (синьці, подряпини, гулі тощо). Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки захворювання, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

– Ранковий туалет дітей потрібно робити вдома. Батьки мають приводити дітей до дошкільного навчального закладу чистими, охайно одягненими.